Goście Online

Licznik odwiedzin


ISO
"Spędzić czas z rodziną"
16.06.2015.
W minioną niedzielę 14 czerwca w Samorządowym Przedszkolu w Dydni  odbył się Piknik Rodzinny. Był to już szósty piknik, podczas którego społeczność przedszkolna świętowała Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. W tym roku przebiegał pod hasłem „ Bezpieczeństwo ważna sprawa, dla Rodziny to podstawa”.  Imprezę plenerową rozpoczęła powitaniem Dorota Bluj- dyrektor przedszkola, która zaprosiła wszystkie dzieci  do obejrzenia przedstawienia pt” Święto bajek”.  Występy Rodziców to już tradycja w przedszkolu. Zawsze gromadzą tłumy widzów,  nie tylko dzieci. Były również wiersze i piosenki dla mam i tatusiów w wykonaniu przedszkolaków.
Niedługo wakacje. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych służby ratunkowe przeprowadziły pokaz i warsztaty dla uczestników pikniku dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Aspirant Monika Dereń z Powiatowej Komendy Policji w Brzozowie przypomniała  rodzicom i dzieciom  o zasadach ruchu drogowego oraz zagrożeniach występujących nie tylko na drodze. Nie zawiedli również strażacy z Ochotniczej Straży  Pożarnej w Dydni. Zaprezentowali wyposażenie strażackiego wozu bojowego i wyczerpująco odpowiadali na pytania uczestników na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Podsumowaniem  wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy i  zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego był konkurs, podczas którego uczestnicy mogli zdobyć ciekawe nagrody.
Atrakcją dla uczestników był klaun, który porwał je  do wesołej zabawy, jak również malowanie twarzy i puszczanie dużych, mydlanych baniek.  Dzieci z uśmiechami na pomalowanych twarzach bawiły się super do samego wieczoru.  Rodzice jako organizatorzy pikniku  jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali wiele pyszności  dla dużych i małych  gości.  Było również grillowanie i pieczenie ziemniaków. Mimo kapryśnej pogody przygotowane atrakcje sprawiły, że wszyscy mieli okazję dobrze się bawić i spędzić wspólnie miło czas .    
Dorota Bluj
 
Zmieniony ( 16.06.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wersje językowe

English
Deutsch
Slovakia
Rosyjski
Jan Paweł II - Honorowy Obywatel Gminy Dydnia
JP2
Fair Play

Godzina

Zegar

Imieniny

18 Lutego 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.